Dátové služby

L2 okruh

Služba L2 okruh je štandardná dátová služba pre prepojenie dvoch alebo viacerých lokalít zákazníka. Služba ponúka vynikajúcu spoľahlivosť s vysokou úrovňou bezpečnosti a dostupnosti (SLA). Dátová služba L2 okruh je poskytovaná v móde point-to-point alebo point-to-multipoint s požadovanou kapacitou do 1Gbps s dôrazom na synchronizáciu a nízke oneskorenie. Služba neumožňuje vytváranie vlastných VLAN a poskytuje obmedzenú transparentnosť L2 protokolov (protokoly STP,LLDP a LACP nie sú podporované)

pohľad na planétu Zem z vesímru
ethernet kábel

L2 transparent okruh

Služba L2 transparent okruh je dátová služba pre transparentné prepojenie dvoch alebo viacerých lokalít zákazníka s požadovanou prenosovou kapacitou až do 1Gbps. Služba umožňuje vytváranie vlastných virtuálnych sietí (VLAN). Konfiguráciou viacerých VLAN identifikátorov (CE-VLAN ID) je možné zadefinovanie virtuálnych spojení pre rôzne služby alebo aplikácie. Dátová služba L2 transparent okruh je poskytovaná v mode “point-to-point“ alebo „point-to-multipoint“. Podporované protokoly sú: CDP, STP, VTP a LLDP.

IP VPN

Dátová služba IP VPN je privátna telekomunikačná sieť primárne určená pre spoločnosti s viacerými pobočkami. Prenos dát a firemná komunikácia prebieha na verejnej infraštruktúre pomocou štandardných protokolov. IP VPN je postavená v core sieti spoločnosti VNET postavenej na technológii IP MPLS, vďaka ktorej je možné zabezpečiť vysokú bezpečnosť siete a transportovaných dát so silným dôrazom na dostupnosť služby.

mobilná vpn

Wholesale dátové služby

Služby určené pre telekomunikačných operátorov a ISP.

Lambda λ

Služba Lambda poskytuje vysokorýchlostné dedikované prepojenie dvoch lokalít na báze prenájmu vlnovej dĺžky (lambda) v optickom vlákne poskytovanej na technológii DWDM. Služba je určená primárne pre transport vysokého objemu dátovej prevádzky s nízkou latenciou. Podporované rozhrania sú: LC/PC, SC/PC, E2000/APC.

Lambda
modré čiary

Dark fiber

Služba Dark fiber je služba prenájmu nenasvietených optických vlákien pre prepojenie dvoch lokalít. Služba je určená pre operátorov (rozširovanie chrbticovej siete) a náročných klientov, ktorý chcú mať maximálnu kontrolu a flexibilitu nad vlastnou sieťou. Pri prenájme neaktivovaných vlákien v našej sieti dostanete úplnú slobodu pri voľbe používaných technológií a zariadení.

Niečo z nášho blogu

Buďte priamo v centre diania

blog photo

Ako udržať prevádzku firmy počas pandémie

Najcennejším zdrojom potrebným pre udržanie prevádzky firmy počas pandémie sú ľudia. Okrem toho, že sú najťažšie nahraditeľní, sú aj najzraniteľnejší. Ako môžeme zabezpečiť...

Mgr. Vladimír Kupčo
26. marca 2020
blog photo

Ako si poradiť s DDoS útokmi

Už v minulosti sme sa v blogoch viackrát venovali téme DDoS útokov, tak prečo to omieľame stále dookola? Pretože ubrániť sa DDoS útoku stále nie je vôbec jednoduché a ako stúpa sofistikovanosť...

Vladimír Stopka
2. júla 2020
blog photo

IPv6 seriál: adresácia

Neviem ako si na svoj prvýkrát spomínate vy, ale keď som sa ja pozrel prvýkrát na IPv6 adresu, zostal som celkom zhrozený a v obavách. Adresy zrazu obsahovali písmená a boli podstatne dlhšie.

Lukáš Kleščinec
13. mája 2020