Dátové služby

Vysoká bezpečnosť dát a spoľahlivá technická podpora

Hero banner for data services
Obrazok pre L2 okruh

L2 okruh

Služba L2 okruh je štandardná dátová služba pre prepojenie dvoch alebo viacerých lokalít zákazníka. Služba ponúka vynikajúcu spoľahlivosť s vysokou úrovňou bezpečnosti a dostupnosti (SLA). Dátová služba L2 okruh je poskytovaná v móde point-to-point alebo point-to-multipoint s požadovanou kapacitou do 1Gbps s dôrazom na synchronizáciu a nízke oneskorenie. Služba neumožňuje vytváranie vlastných VLAN a poskytuje obmedzenú transparentnosť L2 protokolov (protokoly STP,LLDP a LACP nie sú podporované)

L2 transparent okruh

Služba L2 transparent okruh je dátová služba pre transparentné prepojenie dvoch alebo viacerých lokalít zákazníka s požadovanou prenosovou kapacitou až do 1Gbps. Služba umožňuje vytváranie vlastných virtuálnych sietí (VLAN). Konfiguráciou viacerých VLAN identifikátorov (CE-VLAN ID) je možné zadefinovanie virtuálnych spojení pre rôzne služby alebo aplikácie. Dátová služba L2 transparent okruh je poskytovaná v mode “point-to-point“ alebo „point-to-multipoint“. Podporované protokoly sú: CDP, STP, VTP a LLDP.

Obrazok pre L2 transparent okruh
Obrazok pre IP VPN službu

IP VPN

Dátová služba IP VPN je privátna telekomunikačná sieť primárne určená pre spoločnosti s viacerými pobočkami. Prenos dát a firemná komunikácia prebieha na verejnej infraštruktúre pomocou štandardných protokolov. IP VPN je postavená v core sieti spoločnosti VNET postavenej na technológii IP MPLS, vďaka ktorej je možné zabezpečiť vysokú bezpečnosť siete a transportovaných dát so silným dôrazom na dostupnosť služby.

Wholesale dátové služby

Služby určené pre telekomunikačných operátorov a ISP.

Obrazok pre L2 okruh
Wholesale

Lambda λ

Služba Lambda poskytuje vysokorýchlostné dedikované prepojenie dvoch lokalít na báze prenájmu vlnovej dĺžky (lambda) v optickom vlákne poskytovanej na technológii DWDM. Služba je určená primárne pre transport vysokého objemu dátovej prevádzky s nízkou latenciou. Podporované rozhrania sú: LC/PC, SC/PC, E2000/APC.

Wholesale

Dark fiber

Služba Dark fiber je služba prenájmu nenasvietených optických vlákien pre prepojenie dvoch lokalít. Služba je určená pre operátorov (rozširovanie chrbticovej siete) a náročných klientov, ktorý chcú mať maximálnu kontrolu a flexibilitu nad vlastnou sieťou. Pri prenájme neaktivovaných vlákien v našej sieti dostanete úplnú slobodu pri voľbe používaných technológií a zariadení.

Obrazok pre L2 transparent okruh

Blog

26. marca 2020

Ako udržať prevádzku firmy počas pandémie

2. júla 2020

Ako si poradiť s DDoS útokmi

13. mája 2020

IPv6 seriál: adresácia

3. marca 2021

Úspešný rok 2020 v číslach