CloudPRO

Flexibilita

ikonka flexibility
Škálovanie výpočtových zdrojov je základná výhoda cloudového prostredia, ktoré vám zabezpečí pravú flexibilitu zdrojov podľa potrieb vašej firmy. Okrem rezervovaných zdrojov, ktoré máte vždy k dispozícii, máte možnosť kedykoľvek využiť aj dodatočné výpočtové zdroje nad rámec zazmluvnených, ktoré si jednoducho pridáte cez webové rozhranie služby CloudPRO.

Mobilita

ikonka PC
Službu CloudPRO prevádzkujeme z dvoch nezávislých a úplne oddelených cloudových platforiem umiestnených v našich dátových centrách Digitalis a SHC3. Vďaka tomuto technologickému nastaveniu je možné využívať cloudové služby v oboch DC a vytvoriť tak vysoko dostupné zákaznícke riešenia pre dosiahnutie ešte vyššej dostupnosti s výborným pomerom cena/výkon. O cloudové platformy sa stará náš tím vyškolených IT špecialistov, ktorí pracujú na tom, aby bol náš cloud plne funkčný, spoľahlivý a bezpečný.

Spoľahlivosť

ikonka štítu
Už nie je potrebné kupovať drahé HW servery a storage. CloudPRO je služba typu IaaS, kupujete si teda výpočtové zdroje ako službu a mesačne platíte za zdroje, ktoré naozaj potrebujete. Už nemusíte prevádzkovať a kupovať vlastné servery, starať sa o ich prevádzku, funkčnosť a bezpečnosť. Vďaka službe CloudPRO sa zjednoduší vaše IT.

Nižšie náklady na prevádzku

ikonka výhodných cien
Výhodou CloudPRO je prítomnosť „Enterprise grade služieb“ vyžadovaných pre komplexnejšie IT riešenia s dôrazom na náročné a mission critical aplikácie. Medzi tie patrí dvojfaktorová autentifikácia, priepustnosť inštancie VM do 9Gbps, prítomnosť API, zálohovanie prostredia definované používateľom, podpora IPSec VPN pre pripojenie pobočiek, služba loadbalancera s podporou TLS, podpora technológie IP ANYCAST, predradený firewall spravovaný cez ovládacie rozhranie služby CloudPRO, ochrana voči DDoS útokom.

Služba CloudPRO

CloudPRO je cloudové riešenie, ktoré prinášame firemným zákazníkom, ktorí vyžadujú flexibilnú a dynamickú IT infraštruktúru. Cloudové riešenie CloudPRO je technologicky postavené na platforme OpenStack a základom cloudovej platformy sú spoľahlivé, vysokovýkonné servery DELL a HPE. Servery sú prevádzkované z dvoch nezávislých a úplne oddelených cloudových platforiem umiestnených v našich dátových centrách Digitalis a SHC3. Ako dátové úložisko pre naše cloudové služby používame diskové polia od výrobcu DELL EMC, ktorý je absolútnou špičkou v tejto oblasti. Aj vďaka riešeniu od firmy DELL EMC sú vaše dáta v bezpečí a vždy dostupné. Pre realizáciu cloudových služieb sme implementovali hypervízor typu KVM, ktorý je plne manažovateľný z prostredia OpenStack. Sami prevádzkujeme svoje služby v prostredí nášho cloudu, ktorému plne dôverujeme.

Ďalšie výhody služby CloudPRO:

 • Plná podpora IPv4 a IPv6
 • Dostupnosť virtuálnej infraštruktúry
 • Vysoká rýchlosť pripojenia VM do infraštruktúry
 • Služby VPNaaS a LBaaS
 • DHCP server a NAT
 • FWaaS
 • DDoS ochrana
 • Dvojfaktorová autentifikácia
 • Webový portál/ovládací panel služby
 • OpenStack klient CLI a API
 • Dokumentácia k službe
 • Zálohovanie VM a Snapshoty
 • Viac typov úložísk

Cloud Backup/Zálohovanie VM

Súčasťou služby CloudPRO je aj možnosť zálohovania VM. Služba umožňuje používateľom jednoducho definovať politiky zálohovania VM ako aj celých projektov v službe CloudPRO s prihliadnutím na cieľové RTO/RPO a rovnako jednoduchú obnovu dát v prípade potreby. Služba Cloud Backup je postavená na technológii popredného poskytovateľa IT riešení Trilio Vault. Zálohovanie VM je automaticky fakturované podľa skutočnej spotreby diskového priestoru a počtu zálohovaných VM. Nespornou výhodou je integrácia manažmentu služby do používateľského webového rozhrania služby CloudPRO, čo vám umožňuje manažovať cloudové služby a politiky zálohovania z jedného miesta. 

Výhody služby Backup:

 • vaše dáta sú ukladané na Slovensku v dátových centrách spoločnosti VNET a.s.
 • podpora 24/7
 • o službu sa stará tím vyškolených VNET špecialistov
 • dáta a komunikácia sú šifrované
 • podpora inkrementálneho zálohovania šetrí miesto na úložisku záloh a vaše finančné zdroje
 • platíte mesačný poplatok len za VM, ktorú zálohujete a len za skutočne využité GB pre backup
 • zálohy sa ukladajú automaticky na dve geograficky nezávislé, replikované úložiská vo VNET dátových centrách SHC3 a DIGITALIS
 • selektívna obnova súborov a zložiek súborového systému VPS
 • reporty s výsledkom plánovaných záloh zasielané e-mailom

Kde viete uplatniť výhody cloudových riešení?

Sieť pobočiek / obchodov

Neexistuje jednoduchšie riešenie ako pristupovať k firemným zdieľaným dátam a systémom v prostredí cloudu. Všetky pobočky a ľudia z ktoréhokoľvek miesta na svete môžu pristupovať k systémom ako je skladové hospodárstvo, ERP, CRM, zdieľanie dokumentov. Hlavnou výhodou prevázkovania vašich služieb z nášho cloudu je vysoká dostupnosť systémov a dát, bezpečnosť, kvalitná konektivita a el. napájanie a samozrejme 24 hodinový dohľad nad cloudovou technológiou.

asistenka predaja
meeting

SW / IT Firma

Hlavným prínosom cloudových služieb pre IT segment je možnosť testovania a vývoja SW/aplikácií v prostredí cloud, kde okamžite viete výpočtové zdroje prispôsobiť svojim potrebám. Zároveň možnosť pristupovania z ktoréhokoľvek miesta na svete k spoločnej vývojárskej platforme umožňuje efektívne manažovať IT zdroje.

Eshop / portálové riešenia

V určitej fáze rastu Vášho e-shopu alebo webového portálu je potrebné migrovať z tradičných hostingových služieb na výkonnejšie serverové riešenie. Je pre Vás e-shop dôležité, aby ste vedeli poskytnúť každému užívateľovi komfort pri návšteve Vášho e-shopu alebo webového portálu a to nielen v čase mimo vianoc. Práve cloud Vám vie zabezpečiť okamžitú flexibilitu a dynamiku v manažovaní potrebných výpočtových zdrojov pre Váš biznis. Už sa nebudete deliť o výkon s inými hostingami ale máte garantované výkonnostné parametre virtuálneho alebo fyzického prostredia (IaaS).

e-shop
biznis

Ako súčasť každodenného biznisu

Počet firiem, ktoré využívajú cloudové služby každým dňom raste a rastie. Účtovníctvo, ERP, CRM, mailové služby, databázové služby, testing, development, backup, disaster recovery,... sú systémy, aplikácie a SW, ktoré fungujú úspešne v cloude. Ak sa práve rozhodujete o výmene Vášho existujúceho serverového riešenia alebo kúpe nového, kúpe/výmene SW alebo aplikácie, zvážte, či nie je práve ten správny čas na nasadenie ich do prostredia cloudu.

VNET technická podpora

ikonka kalendára
365 dní v roku,
24 hodín denne
ikonka operátora
3 úrovne technickej
podpory
ikonka človeka
6 technikov
nonstop v službe
ikonka certifikátu
Tím certifikovaných
špecialistov

Niečo z nášho blogu

Buďte priamo v centre diania

blog photo

Ako udržať prevádzku firmy počas pandémie

Najcennejším zdrojom potrebným pre udržanie prevádzky firmy počas pandémie sú ľudia. Okrem toho, že sú najťažšie nahraditeľní, sú aj najzraniteľnejší. Ako môžeme zabezpečiť...

Mgr. Vladimír Kupčo
26. marca 2020
blog photo

Ako si poradiť s DDoS útokmi

Už v minulosti sme sa v blogoch viackrát venovali téme DDoS útokov, tak prečo to omieľame stále dookola? Pretože ubrániť sa DDoS útoku stále nie je vôbec jednoduché a ako stúpa sofistikovanosť...

Vladimír Stopka
2. júla 2020
blog photo

IPv6 seriál: adresácia

Neviem ako si na svoj prvýkrát spomínate vy, ale keď som sa ja pozrel prvýkrát na IPv6 adresu, zostal som celkom zhrozený a v obavách. Adresy zrazu obsahovali písmená a boli podstatne dlhšie.

Lukáš Kleščinec
13. mája 2020